Polska z lotu ptaka, Zamki & Pałace

Zamek Czocha nad Zalewem Leśniańskim

Jeżeli szukacie wakacyjnych inspiracji na końcówkę lata to mamy dla Was świetną propozycję!

Zamek Czocha w miejscowości Sucha, w gminie Leśna nad Zalewem Leśniańskim to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem tego historycznego miejsca.
Pasjonatom historii i pięknej architektury polecamy wizytę w Zamku między innymi dla świetnie zorganizowanego zwiedzania zamku (również nocnego).
To miejsce, które w niesamowity sposób łączy się z przeszłością poprzez niezapomniane atrakcje.

Zamek Czocha to również doskonały sposób na spędzenie niepowtarzalnego, romantycznego weekendu z bliską osobą. Pyszna kolacja przy blasku świec, dźwiękach nastrojowej muzyki i schłodzonym winie sprawi, że chwile tam spędzone pozostaną na zawsze w pamięci.

Tym z Państwa, którzy cenią dreszczyk emocji polecamy nocne zwiedzanie Zamku, będące niezwykłą podróżą wiodącą do najbardziej ukrytych i intrygujących zakamarków, kryjących tajemnice starego Zamczyska w Suchej. Historie, które Państwo usłyszą z pewnością zmrożą krew w żyłach… jeśli macie Państwo odwagę… polecamy!

Teraz kilka słów o historii tego miejsca:

Zamek posadowiony jest na gnejsowych skałach należących do metamorfiku izerskiego. Najstarszą część stanowi, stojący przy głównych bramach (istnieją dwie, starsza dolna i nowa górna), stołp – później obudowany częścią mieszkalną. Z części mieszkalnej najstarszy jest północny fragment.

Powstał jako warownia graniczna na pograniczu śląsko-łużyckim w latach 1241-1247 z rozkazu króla czeskiego Wacława I Przemyślidy. W 1253 roku przekazany biskupowi miśnieńskiemu von Weisenow (Łużyce były wówczas częścią korony czeskiej).

Warto dodać, że Zamek Czocha przez ponad 50 lat pełnił funkcję ośrodka wypoczynkowego dla Oficerów Wojska Polskiego.

W Zamku mieści się między innymi restauracja oraz 45 pokoi dostępnych dla gości.

 

Previous ArticleNext Article